Tkaniny meblowe

Tkaniny tapicerskie

skaj_koscsloniowa_fotel_300Istnieje wiele rodzajów tkanin tapicerskich. Dodatkowo wiele z nich znajduje zastosowanie nie tylko jako materiał tapicerski – są stosowane jako narzuty, zasłony itp. Wśród wielu nazw gatunków tkanin – szenile, żakardy, welury, plusze, mikrofazy, eko-skóry itd. – zgubić się jest całkiem łatwo. W dalszej części przewodnika znajdą Państwo szczegółowe informację na temat właściwości poszczególnych gatunków tkanin.


Kiedy używamy nazwy tkaniny tapicerskie, mamy na myśli tkaniny wykorzystywane do dekoracji wnętrz. Mogą to być tkaniny na zasłony, kotary ale przede wszystkim są to tkaniny wykorzystywane do obić foteli, kanap i wszelkiego rodzaju siedzisk.

Różnorodność tkanin tapicerskich dostępnych na rynku stawia nas przed dylematem: jaką tkaninę wybrać, która będzie najlepsza.

Lire la suite...

Tkaniny szenilowe

Tkaniny szenilowe (chenille) to  grupa najbardziej zaawansowanych technicznie tkanin obiciowych wytwarzanych z włókien szenilowych, składających się z dwóch prostych, skręconych ze sobą nici, pomiędzy którymi umieszcza się włókna cięte tworzące włos. Dzięki temu tkanina otrzymuje strukturę podobną do weluru lub pluszu oraz niepowtarzalny, puszysty dotyk. Dodatkowo, tkaniny szenilowe odznaczają się żywymi kolorami i szeroką paletą wzorów.

Lire la suite...

Tkaniny żakardowe

Tkaniny Żakardowe.

Eleganckie i stylowe idealnie nadają sie na obicia mebli antycznych jak i nowoczesnych na zasłony czy dekoracje.
Tkanina żakardowa, dzięki niepowtarzalnemu charakterowi i skomplikowanemu, dużemu wzorowi, nadaje wnętrzom luksusowy, stylowy charakter.

Lire la suite...

Plusze

Tkaniny pluszowe to  rodzaj miękkiej tkaniny z okrywą runową wykorzystywanej w tapicerstwie i dziewiarstwie. Inne określenia używane zamiennie to okrywa włosowa lub okrywa włókienna. Wśród pluszów możemy wyróżnić tkaniny welurowe (zwane aksamitami), tkaniny welwetowe oraz sztruksowe.
Ich specyficzny sposób tkania i rodzaj włókien do tego wykorzystywany sprawia, że tkaniny pluszowe lśnią, błyszczą się pięknie odbijając padające na nie światło.Tkaniny pluszowe wykorzystywane są w całym szeregu
zastosowań -  w tapicerstwie meblowym, w tapicerstwie samochodowym oraz jako tkanina dekoracyjna na wszelkiego rodzaju kotary, narzuty czy poduszki.

Lire la suite...

Zasady dodawania własnych projektów

  Zasady dodawania własnych projektów

 

Lire la suite...

Galeria Trend

Narzędzia Tapicerskie