Kleje tapicerskie

Kleje nakładane pędzlem

Klej do nakładania pędzlem:

Jednym z najpopularniejszych obecnie klejów tapicerskich jest klej Bonaterm A PLUS. Jest to wszechstronny klej przemysłowy doskonale sprawdzający się w większości zastosowań tapicerskich.

Lire la suite...

Kleje w spraju

Klej w spray'u

Kleje w spray'u to idealne rozwiązanie dla amatorów, majsterkowiczów i hobbystów. Łatwe aplikowanie ułatwiające równe nałożenie kleju, jednocześnie brak dodatkowych wymagań sprzętowych, takich jak pistolet pneumatyczny, sprawia że kleje w spray'u doskonale sprawdzają się przy drobnych, doraźnych pracach przy tapicerce samochodowej, takich jak:

   •  podklejenie rozklejającej się podsufitki (polecamy raczej całościową wymianę podsufitki, ponieważ tylko to zagwarantuje trwałość naprawy, jednak w pzypadku drobnych uszkodzeń, można próbować podklejać rozklejający się materiał miejscowo)    
   •  klejenie boczków drzwi samochodowych
   •  i innych prac we wnętrzu samochodu

Lire la suite...

Kleje na pistolet pneumatyczny

Kleje do nakładania pistoletem

Kolejnym bardzo popularnym klejem, ze względu na sposób aplikacji używanym częściej przez zawodowych tapicerów, jest klej Bonaterm AS oraz klej Bonatap M38

Bonaterm AS to profesjonalny klej przeznaczony dla przemysłu motoryzacyjnego i do napraw tapicerki samochodowej. Jest klejem polichloroprenonowym bazującym na najwyższej jakości kauczukach syntetycznych oraz specjalnej żywicy reaktywnej.

Lire la suite...

Kleje tapicerskie

Kleje tapicerskie występują w szerokiej gamie rodzajów i postaci. Klej tapicerski w zależności od jego gatunku i postaci najczęściej aplikuje się za pomocą pędzla lub pistoletu pneumatycznego (np. takiego jak do lakieru) lub pistoletu do klejenia na ciepło.

Lire la suite...

Kleje do pianki

Pianka tapicerska, popularnie zwana gąbką, ma nieco inne właściwości niż tkaniny i klejenie pianki do pianki wymaga nieco innego rodzaju kleju. Takim klejem jest na przykład Librasol KT 1240.

Librasol KT 1240 to kontaktowy klej do tworzyw piankowych, czyli potocznie klej do gąbki tapicerskiej, meblowej - takiej, jaką stosuje się we wszystkich meblach tapicerowanych. LIBRASOL KT 1240 jest klejem na bazie kauczuku butadienowo-styrenowego (SBS). Tworzy elastyczną spoinę o dobrej odporności termicznej (po utwardzeniu do 60°C).

Lire la suite...

Galeria Trend

Narzędzia Tapicerskie