Strona główna

Nasza firma powstała w 2001 roku. Chcemy podzielić się z Państwem doświadczeniem, jakie mamy w branży tapicer- skiej. Dlatego też powstał PRZEWODNIK TAPICERSKIJest to portal, gdzie można umieszczać fotografie z własnych realizacji, oglądać filmy instruktażowe. Szybko i łatwo znajdą Państwo potrzebne informacje dotyczące prac tapicerskich i akcesoriów potrzebnych do ich wykonania.

Podczas projektowania i modernizacji serwisu kładziemy duży nacisk na czytelny, intuicyjny system nawigacji. Aktualizujemy na bieżąco bazę tapicerów polskich. Niemal codziennie dodajemy kolejne artykuły z wartościowymi informacjami dotyczącymi szeroko pojętego tapicerstwa. Oddajemy w Państwa ręce profesjonalnie przygotowany i administrowany serwis poświęcony, szeroko pojętemu tapicerstwu, z kompleksową informacją na tematy związane z tapicerstwem. Jeżeli Państwa zdaniem nie poruszyliśmy jakiegoś ważnego tematu, czekamy na wiadomość – zajmiemy się tym w pierwszej kolejności.

Krótka "ściąga" z opisu tkanin

Kupując tkaninę zastanawiają się Państwo na co zwrócić uwagęOpisy nie są czytelne, skróty nie znane. Pokrótce postaramy się przybliżyć skomplikowany opis techniczny poszczególnych grup tkanin.

 

 

Read more...

Charakterystyka materiałów Jak czytać, interpretować, rozumieć.

Przy zakupie tkanin często spotykamy się z charakterystyką produktu. Pojawiają się tam przeróżne opisy, stwierdzenia, cyferki, oznaczenia. Na poszczególnych przykładach postaramy się przybliżyć ich znaczenia oraz wyjaśnić na czym polegają poszczególne badania.

Read more...

Kleje tapicerskie

Kleje tapicerskie występują w szerokiej gamie rodzajów i postaci. Klej tapicerski w zależności od jego gatunku i postaci najczęściej aplikuje się za pomocą pędzla lub pistoletu pneumatycznego (np. takiego jak do lakieru) lub pistoletu do klejenia na ciepło.

Read more...

Wspólnie dbajmy o środowisko

"Piankowy ekopack" jest ściśle powiązany z technologią pakowania materiałów piankowych, które w efekcie zmniejszenie gabarytów pakowanych materiałów zwiększa przestrzeń załadunkową a tym samym wpływa na obniżenie kosztów transportu ograniczając emisję CO2.

Read more...

Renowacja fotela antycznego

Meble antyczne to luksusowe i jak sama nazwa wskazuje, raczej wiekowe meble. Chociaż prezentują sie znakomicie, dodając klasy i elegancji wnętrzom, w których możemy je obejrzeć, a także prestiżu ich właścicielowi, to przychodzi taki moment, że aby dalej mogły lśnić swoim blaskiem, wymagają gruntownej renowacji. Proces takiej renowacji, krok po kroku, z wyjaśnieniem i opisem kolejnych czynności pragniemy Państwu przedstawić w tym artykule.

 

Read more...

Guziki tapicerskie

Guziki tapicerskie to jeden z popularniejszych ozdobnych akcesoriów tapicerskich. Czasem ma również zastosowanie użytkowe, ale przede wszystkim służy jako ozdoba w różnego rodzaju meblach tapicerowanych.

Spotyka się je najczęściej w meblach pikowanych lub innych pikowanych elementach:

Read more...

Galeria Trend

Narzędzia Tapicerskie